Detská izba v panelákovom byte v Banskej Bystrici

Návrh detskej izby a vstupnej chodby v panelákovom byte v Sásovej v Banskej Bystrici

Zadanie návrhu

V klasickom panelákovom byte nám investori zverili dlho plánovaný redizajn vstupnej chodby a vytvorenie nového priestoru pre svojho syna a dcérku.

 

V detskej izbe bolo hlavnou požiadavkou dizajn v neutrálnej šedej, riešenie spánku bez kompromisu použitia poschodovej postele, tak aby obaja užívatelia izby mohli sledovať TV, ktorej umiestnenie bolo ďalšou nevyhnutnou požiadavkou. Potešili aj dostatočné úložné priestory, pohodlné pracovné miesta pre oboch súrodencov a ďalším zadaním bolo aj umiestnenie rebriny a detskej kuchynky IKEA. A to všetko na ploche niečo cez 11m2… Všetkým požiadavkám sa nám podarilo nakoniec vyhovieť a aktuálne je náš návrh v realizácii, čomu sa veľmi tešíme.

 

 Návrh na chodbe pokračoval uplatnením obľúbeného dekoru domácich – neutrálnej šedej: podarilo sa nám umiestniť šatníkovú skriňu, pohotovostné vešanie, ako aj dostatok úložných priestorov na obuv. Zároveň sa časť štedrej miestnosti premenila na samostatný, plnohodnotný šatník. Štýlová zostava potešila lamelami, veľkoformátovým zrkadlom aj dizajnovým osvetlením. Tabuľa, ktorú investori plánujú ponechať, celkový dizajn výborne podčiarkuje a dopĺňa.